Kapahaka group perform the haka at the 7s & 8s Award Ceremony 2021

Year 7s and 8s Awards Ceremony 2021

Year 7 and 8 Awards Ceremony 2021

ACADEMIC AWARDS

Year 7

High Achievement - Subjects
Georgia Beale, Tia Condren, Molly Phillips, Mackenzie Whiston, Hope Beker, Astaria Lippe, Sydney Dow, Vinnie Vickers, Winifred McAllister-Brown, Olivia Coad, Arnaud Mackenzie, Hugo Van Maren, Carter Williams, Thomas Jurczyluk, Preston Gibson, Ivy Adams, Zac Sedon, Nieve McRae, Maja Griffith-Jones, Isaac Lam, Grace Underwood-Vize, Hailey Beacham, Emily Hunt, Kahu Norrish, Jayden Robertson, Isabel Watterson, Sophia Pullar, Zoe Waddington, Tane Beazley, Sophie Hawkins, Skyla Coll, Amelia Knight, Rui Fukaya, Oscar Good, Milo Adams, Micah Seville, Max Evans, Macy Holland, Lottie King, Harvey Allwood, Adrianna Huggett, Kasey Brooks, Jem Pendlebury, George Simonsohn, Ashley Beaton, Monte Halliday, Jarred Ferguson, Phoebe Cervelli, Dani Maguire, Maia Wheeler, Hannah Thomas, Zack Adams-Biggs.

High Achievement - Subjects and SOAR Trophies
Vera Jacobsen, Nelson Rimmer, Hannah Radford, Isabel Martin.

SOAR Trophies
Charlie Colebrook, Edward Ives, Tori Jago, Zora Legnavsky, Mae Dineen, Jayden Millar, Rossco Rowley, Sam Burke, Gretchen McCarthy, Tessa Jones, Noah Moody, Lewis Briscall.

Highest Achievers - Class
Zack Adams-Biggs, Hannah Thomas, Jarred Ferguson, Monte Halliday, Dani Maguire, Phoebe Cervelli, Maia Wheeler.

Year 8

High Achievement - Subjects
Denali Emmitt, Tarn Currie, Rhian Telfer, Amelia Hancock, Siena Dunlop, Jack Fair, Hinato Watanabe, Connor Eley, Susannah West, Tasmin Murphy, Ruby Smith, Priya White, Tommy Cotter, Alex Kettle, Wiliam Noble-Kirkbride, Saige Maraki, Kio Haines, Chantel Rudhall, Luka Cowan, Max Bagley, Jack West, Lilla Hay, Vaali Hocking, Kaitlyn Tooley, Madi Lovelock, Luke Harrold, Zoe Gumpatzes, Lauren Bensemann, Kevin Schafer, Jack Sides, Domenico Robinson, Ethan Highsted, Riley Miller, Mikayla Botting, Phoebe Laker, Isla Taylor, Oli Wyeth, Mabel North.

High Achievement - Subjects and SOAR Trophies
Nico Pettit, Toby Mills, Heidi Kendrick, Sophia Menlove, Zephyr Walker.

SOAR Trophies
Sophie Fountain, Hunter Armstrong, Yanika Sritin, Olive Sinclair, Shaina Agravante, Keira Beston.

Highest Achiever - Class
Mikayla Botting, Mabel North, Isla Taylor, Riley Miller, Ethan Highsted, Oli Wyeth, Phoebe Laker.

NATIONAL ACHIEVEMENT

National
Fia Warburton (Rock Climbing), Isabel Martin (Ballet), Isabel Watterson (Skiing), Luke Harrold (Skiing).

SPORTS CHAMPIONS

Rex Pickett, Jimmy Knight (Athletics), Jarred Ferguson, Mabel North (Swimming), Daisy Woods, Luke Harrold (Skiing), Jack Sides (Cross Country), Isla Taylor, Ruby Smith, Max Bagley (Mountain Biking) Maddie Young (Swimming and Athletics), Phoebe Laker (Cross Country and Athletics).

ACADEMIC, CULTURAL AND SERVICE AWARDS

Dani Maguire, Oli Wyeth (Speech), Alex Kettle (Music), Harry Rowden, Mika Robinson, Ryan Tombling, James Muir, Mikayla Botting, Belinda Hope, Toby Mills, Rhian Telfer, Siena Dunlop, Tarn Currie, Tasmin Murphy, Luka Cowan, Susannah West, Ethan Highsted, Rāhana Brett, Imogen Nisbet, Connor Eley, Max Bagley, Hinato Watanabe, Hana Jones, Oscar Leigh, Domenico Robinson, Priya White, Vaali Hocking, Jacob Toomey, Zoe Gumpatzes, Kevin Schafer, Tommy Cotter, Taylor MacRae, Jack Sides, Ruby Smith, Kaitlyn Tooley, Phoebe Laker, Jimmy Knight, Reuben O'Sullivan, Ben Bankshaw, Kasey Brooks, Mabel North, Alex Kettle, Oli Wyeth, Lewis Briscall, Tama Huston-Jefferies, Sophie Smith, Zephyr Walker, Alex Pedersen, Kerah Alexander, Ashley Beaton, Olive Sinclair (William Pike Challenge).

JUNIOR PREMIER AWARDS

Dani Maguire, Hannah Radford (Best All Round Year 7 Students), Rhian Telfer, Nico Pettit (Best All Round Year 8 Students).

The four new Best All Round award winners, Rhian, Nico, Hannah and Dani.

The four new Best All Round award winners, Rhian, Nico, Hannah and Dani.

Above is the full video of the Senior Award Ceremony recorded on 13th December 2021.